clean master پرمصرفترین اپلیکیشن اندروید

 طبق آمار Drawbridge در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۵ اپلیکیشن Clean Master از شرکت CM بیشترین استفاده را داشته است. این اپلیکیشن همان طور که بسیاری از کاربران ایرانی نیز با آن آشنایی دارند برای پاکسازی حافظه رم و حذف فایل های اضافه طراحی شده اما در حال حاضر امکانات بسیار زیادی نیز به آن افزوده شده است.Clean-Master این نتیجه از آنالیز کردن بیش از یک تریلیون درخواست تبلیغات درون برنامه ای در ماه های اکتبر، نوامبر و دسامبر به دست آمده است. اگر تاکنون با Clean Master کار کرده باشید حتماً می دانید که این برنامه مانند سایر برنامه های CM پر از تبلیغات مختلف است و طبق بررسی Drawbridge بیشترین درخواست های منحصربه فرد از کاربران مختلف توسط این برنامه ارسال شده و به همین دلیل شاید Clean Master بیشترین دانلود را نداشته باشد اما کاربران بیشتر از سایر اپلیکیشن ها از آن استفاده کرده اند. جالب است بدانید شرکت هایی مانند سامسونگ نیز از Clean Master در اپلیکیشن های پاکسازی پیش فرض گوشی هایشان استفاده کرده اند. گفتنی است که CM Security نیز رتبه دوم را کسب کرده است.
به گزارش آکاایران حال شاید از خود بپرسید دانستن این موضوع چه دیدی از کاربران اندرویدی به دست می دهد. از آن جایی که سهم عمده گوشی های اندرویدی را میان رده ها و گوشی های ارزان قیمت تشکیل می دهد ظاهراً کاربران در مورد بهینه سازی گوشی خود نگران هستند با وجود این که بارها گفته شده اندروید به نحوی برنامه ریزی شده است که نیازی به خالی کردن فضای رم وجود ندارد. همچنین برخی کاربران نگران ویروسی شدن گوشی های خود هستند درحالی که این احتمال با وجود آپدیت Google Play Services بسیار ناچیز است.
به نقل از فارنت، به هر حال ظاهراً CM توانسته کاربران را به استفاده از اپلیکیشن های خود ترغیب کند و از این روش پول خوبی نیز عاید خود کند.
منبع:صبحانه