کالری بستنی یخی چقدر است؟

بسیاری از کسانیکه به رژیم های کالری شمار روی می آورند باید اطلاعات کافی درمورد کالری هرآنچه که میخورند داشته باشند.اگر شما هم جزو این دسته هستید و به سلامت اندام خود اهمیت میدهید شاید این سوال هم برایتان پیش آمده باشد که آیا کالری بستنی یخی از سایر بستنی ها کمتر است ؟بستنی یخی

هر بستنی ممکن است ۲۰۰ تا ۳۰۰ کالری را به بدن برساند، بستنی‌ها حاوی مقادیر زیادی چربی، قند و ترکیبات شیر هستند. معمولا در بستنی از اسانس‌های زیادی نظیر وانیل و غیره استفاده می شود.
اولیایی افزود: انواع بستنی می‌تواند در فصل گرما عطش افراد را بر طرف کند اما نوع آن بستگی به افزودنی‌های موجود در این خوراکی مطبوع دارد.
وی درباره اینکه آیا بستنی یخی کالری کمتری دارد، گفت: بستنی معمولی از شیر، خامه، شیرخشک و شکر تهیه شده، دارای چربی بالایی است و می تواند کالری مضاعفی برای فرد داشته باشد. 
اولیایی اظهار کرد: بستنی یخی از آب، شکر و افزودنی‌های رنگی تشکیل شده که شکر موجود در آن کالری زیادی دارد؛ این نوع بستنی‌ها در مقایسه با بستنی‌های سنتی کالری بسیار کمتری دارند. بنابراین چنین بستنی هایی خواص مفید زیادی ندارند و بهتر است کودکان و افراد مسن از آن استفاده نکنند.
منبع:باشگاه خبرنگاران