مسابقه پرتاب گوشی!

 بدون شک برگزاری مسابقه پرتاب گوشی در بین کاربران بسیار جذاب و هیجان انگیز خواهد بود. این در حالی است که کاربران گوشی های هوشمند علاقه خاصی به دستگاه محبوب خود دارند و برای بسیاری از آنها عدم استفاده از این گوشی ها حتی برای دقایقی بسیار  دشوار است.
رقابت‌های جهانی پرتاب گوشی‌های همراه از سال ۲۰۰۰ تاکنون در شهر Savonlinna در قسمت جنوب شرقی فنلاند برگزار شده و این مکان میزبان ورزشکارانی از این کشور و دیگر کشورهای اروپایی است.
پرتاب گوشی
در قالب این مسابقه کاربران می‌توانند گوشی‌های قدیمی و فرسوده خود را به منظور رقابت با سایر شرکت‌کنندگان به دورترین نقطه پرتاب کنند. مرکز محلی بازیافت نیز که با برگزارکنندگان مسابقه همکاری نزدیکی دارد این گوشی‌های هوشمند را به‌منظور بازیافت مجدد جمع آوری می‌کند. از سوی دیگر حاضرین و شرکت‌ کننده‌ها می‌توانند در این رویداد یک گوشی هوشمند جدید نیز خریداری کنند و البته جوایزی نیز به برندگان اهدا خواهد شد.
جایزه اول یک گوشی هوشمند است که احتمالا سال آتی توسط کاربر در مسابقه شرکت داده خواهد شد. همانند هر مسابقه دیگر، قوانینی خاص نیز بر این رقابت‌ها حاکم است. در این مسابقه می‌توان هر مدل گوشی از هر برندی را استفاده کرد و البته برای پرتاب باید در محدوده‌ای مشخص قرارگیرد و از آن خارج نشود.
پرتاب گوشی
نهایتا هیئت داوران صحیح بودن پرتاب و یا پرتاب اشتباه را تشخیص خواهند داد و البته برنده رقابت را مشخص می‌کنند. از سوی دیگر این داوران وضعیت فیزیکی و روحی شرکت‌کننده را مورد بررسی قرار می‌دهند تا وی با شرکت در این مسابقه برای خود و یا سایرین مشکلی ایجاد نکند.
پرتاب گوشی
در سال ۲۰۱۳ کلیه برندگان در دسته مردان فنلاندی بودند. بیشترین پرتاب، ۹۷٫۷۳ متر بود و برنده این رقابت Riku Haverinen  نام داشت. دومین پرتاب طولانی نیز ۸۷٫۸۸ متر بود و توسط Ilkka Aaltonen انجام شد. سومین پرتاب ۸۶٫۰۹ متر بود و به Otto Sammalisto اختصاص داشت.
در دسته زنان نیز Asa Lundgren از کشور سوئد با پرتاب ۴۰٫۴۱ متر اول شد. نفر دوم نیز Louise Van De Ginste با پرتاب ۳۹٫۸۸ متر بود و سومین نفر نیز یک فنلاندی به نام Tanja Pakarinen بود که توانست گوشی خود را ۳۶٫۶۹ متر پرتاب کند.
منبع:باشگاه خبرنگاران