عطر های طبیعی ای که شمارا عاشقتر میکنند

عطرها یکی از پرمصرف ترین اجناسی هستند که از آنها استفاده میشود . در مهمانی ها ،جشن ها، قرار های کاری و… از عطر ها استفاده میکنیم اما آیا میدانید که عطر روی احساسات عاطفی و عاشقانه ی شمانیز تاثیرگذار است؟

کارشناسان علوم روانشناختی به زوجین توصیه می‌کنند به جای خریدن عطر و ادکلن های گرانقیمت برای خوشبو شدن بدن و ایجاد احساسات عاشقانه می توانند از رایحه های طبیعی که در طبیعت وجود دارند استفاده کرده و ارتباط عاطفی عمیقی با همسر خود برقرارکنند.
گل رز ,عطر ,عشق
گفتنی است، از جمله این رایحه ها که اکثر آنها جزو ادویه های آشپزی و محرک احساسات عاطفی در زن و مرد است می توان عصاره وانیل، شیرین بیان، دارچین، بوی نان تازه، رایحه صندل ، اسطوخودوس، عطر گل یاس، بوی عصاره بادام درختی، سبزی ریحان، بوی ادویه فلفل سیاه، بوی گل سرخ، عطر زنجبیل و سبزی نعناع را نام برد.
گل , عطر طبیعی
نحوه استفاده از این رایحه ها بسته به نوع آنها متفاوت است.
بررسی ها نشان می دهند، پختن وعده غذایی با سبزیجات  و ادویه های مخصوص همچون فلفل سیاه و زنجبیل، استحمام و ماساژ پوست با رایحه هایی چون عطر گل یاس ، صندل و گل سرخ، منتشر کردن رایحه هایی چون اسطوخودوس همگی می توانند باعث افزایش عشق و محبت و احساسات عاشقانه در زوجین شود.
دارچین
در طب قدیم استفاده از رایحه ها ی طبیعی برای ایجاد مهر و عاطفه بین زوجین شناخته شده بوده است.
منبع:باشگاه خبرنگاران/thoughtcatalog