رابطه دیابت با رضایت از زندگی زناشویی

شوهر وظیفه شناس,وظایف مرد,زندگی زناشویی

بر اساس گزارش ها در سال ۲۰۱۲ حدود ۲۹ میلیون آمریکایی (۹٫۳ درصد کل جمعیت) به دیابت مبتلا بوده و ۸٫۱ درصد از جمعیت با دیابت تشخیص داده نشده زندگی می کردند، این بیماری بین میانسالان جامعه بیشتر شایع است؛ ۲۵٫۹ درصد بزرگسالان ۶۵ سال به بالا به این بیماری مبتلا هستند.
هوی لیو،استاد دانشگاه ایالتی میشیگان در شرق لانسینگ مطالعه ای را با هدف ارتباط بین افزایش خطرابتلا به دیابت وحس نارضایتی از زندگی زناشویی انجام داد. 
سلامت، سن، حسن نارضایتی از زندگی در پیری، کیفیت زندگی زناشویی در میانسالی فاکتورهای دخیل در این مطالعه هستند.
هزار و ۲۲۸ مرد و زن متاهل در رده سنی ۵۷-۸۵ سال در این مطالعه شرکت کردند که از این تعداد ۳۸۹ نفر دیابتی بودند و حس ناامیدی درزندگی مشترک، میزان صمیمیت و اختلاف آنها با همسرشان از شرکت کنندگان پرسیده شد.
محققان پس از جمع آوری اطلاعات و بررسی آزمایش های دیابت و میزان رضایت از زندگی این هزار و ۲۰۰ زوج با نتایج شگفت آوری روبرو شدند که اختلاف با همسر و حس ناامیدی درزندگی مشترک در ابتلا به دیابت مردان تاثیرگذار است.
در این مطالعه مشخص شد مردانی که در زندگی مشترک خود  در سنین میانسالی با همسرشان اختلاف داشته و احساس ناامیدی و نارضایتی دارند احتمال ابتلا به دیابت بیشتر بوده یا اگر دیابتی بودند بیماری این مردان پیشرفت کرده و خطرآفرین بوده است.
منبع:medical news today
باشگاه خبرنگاران