در این روزهای سرد هات چاکلت فندقی بخورید

هات چاکلت ،نوشیدنی گرم

به شما طریقه ی درست کردن هات چاکلت فندقی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

دستور تهیه هات چاکلت فندقی,تهیه هات چاکلت فندقی,روش تهیه هات چاکلت فندقی,چای سرد با انبه و نعناع خوشمزه,هات چاکلت فندقی,مواد لازم هات چاکلت فندقی

طرز تهیه هات چاکلت فندقی

 

مواد لازم هات چاکلت فندقی :

 

 

مواد لازم

اندازه مقدار / کالری
پودر کاکائو ۳ قاشق چایخوری ۱۰۰ گرم / ۳۱۲ کالری
پودر شکلات فوری(هات چایکلت) ۳ قاشق چایخوری ۱۰۰ گرم / ۵۰۰ کالری
شیر سرد ۲/۱ پیمانه ۱۰۰ گرم / ۹۵ کالری
خامه معمولی ۲ قاشق چایخوری ۱۰۰ گرم / ۱۹۸ کالری
شکر به میزان لازم ۱۰۰ گرم / ۴۰۰ کالری
شکلات صبحانه فندقی ۲ قاشق چایخوری ۱۰۰ گرم / ۵۰۰ کالری

 

طرز تهیه هات چاکلت فندقی :

*. به نقل از آکاایران : شیر را در جوش بریزید و پودر کاکائو،پودر شکلات فوری،خامه و شکر را به آن بیفزایید و خوب مخلوط کنید. سپس با بخار دستگاه ساز آن را جوش بیاورید.

*. در صورت نداشتن ساز، جوش را روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید و به آرامی هم بزنید تا گرم شود.در این مرحله،شکلات صبحانه را به مخلوط اضافه کرده و به آرامی هم بزنید تا حل شود و مخلوط جوش بیاید.

*. آماده سرو شود.بعد از جوش آمدن،مخلوط را در فنجان بریزید و با پودر کاکائو روی آن را تزئین کنید.رقیق و غلیظ بودن هات چاکلت با کم و زیاد کردن مقدار کاکائو بدست می آید.توجه داشته باشید که به دلیل شیرین بودن شکلات صبحانه،از مقدار کمی شکر استفاده کنید.

 

خواص شکلات :

شکلات ممکن است سطح کلسترول را پایین بیاورد

*. مصرف شکلات ممکن است به کاهش سطح کلسترول LDL کمک می کند.یک مطالعه که در مجله تغذیه منتشر شده برای تعیین اثر شکلات حاوی استرول های گیاهی ( PS ) و ( flavanols cocoa ( CF در سطح کلسترول انجام شد. نویسندگان مطالعه نوشتند نتایج نشان می دهد که مصرف منظم شکلات حاوی PS و CF به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی کم چربی ممکن استسلامت قلب و عروق را با کاهش کلسترول و بهبود فشار خون پشتیبانی کند.

 

منبع:اختصاصی آکاایران