اگر قصد خرید mp3 player را دارید این مقاله را بخوانید 

اگر قصد خرید یک پلیر کوچک برای گوش دادن موسیقی یا ضبط صدا و …دارید قبل از خرید پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه کنیدپلیر

 چه چیزی شیرین تر از خرید یک دستگاه پخش موسیقی و فیلم! به طور حتم کلی وب گردی کرده، بر روان بسیاری از کارشناسان و خبرگان این کاره رژه رفته و مقادیر زیادی راهنمای خرید مطالعه کرده اید، اما عده قلیلی از شما موفق شده اید تا مدل دلخواه خود را بیابید. اگر از دسته کثیران پا در هوا مانده هستید توصیه می کنیم به نکات زیر توجه فرمایید تا قدری از حیرانی شما کاسته شود.در این مقاله در سایت سرزمین دانلود شما را با راهنمای کامل انتخاب و خرید دستگاه پخش موسیقی آشنا می کنیم .

● اول :

بدون تعارف پخش کننده موسیقی باید  زیبا باشد. این گونه دستگاه ها همراه همیشگی آدمیان هستند، پس بهتر است به اندازه پولی که بابت آن هزینه می کنید از قیافه آن خوشتان بیاید. به رنگ، جنس و خطوط بدنه دستگاه دقتی مضاعف داشته باشید. دقت در جذابیت و ترکیب رنگ ها خالی از فایده نخواهد بود.

● دوم :

بدنه دستگاه های پخش کننده های موسیقی باید خوش ساخت باشند. زمانی که آن را در دست می گیرید، تاکید می کنم که باید با آن رابطه برقرار کنید، به بیان دیگر دستگاه باید با شما صحبت کند. به محل قرار گرفتن کلیدهای کنترلی توجه و آن را امتحان کنید. انگشتان آدمی با هم تفاوت دارند و هر چیدمانی مناسب نوع خاصی از انگشتان است. فاصله کلیدها و کیفیت عمل آن ها را امتحان کنید. برای کسب مهارت بیشتر، هر دستگاهی که دم دست تان قرار گرفت را بدون خجالت ورانداز کرده و سعی کنید نقاط قوت و ضعف آن را بیابید. آنقدر در سؤال کردن از صاحب دستگاه درباره کیفیت بدنه و عرق کردن دستان و غیره پرس و جو کنید که صاحب بی نوا، آن را دو دستی تقدیم شما کند. به نمایشگر دستگاه نیز دقت کرده و کنکاش کنید که چه اطلاعاتی برای مصرف کننده نمایش داده خواهد شد.

● سوم :

مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید، پس دستگاه پخش موسیقی نیز خودش باید خوب بخواند. تعریف بسیاری از دوستان فروشنده از محصولات موجود علمی نیست. دستگاهی که کیفیت صدای خوبی پخش نکند به اندازه لنگه کفش هم ارزش ندارد و از سوی دیگر وبال همیشگی گردن شما خواهد بود. قرار است که این دستگاه ساعت ها بر روان شما قدم بزند، اگر بی توجهی کنید قدم های ساده تبدیل به رژه خواهند شد! نتیجه اخلاقی پاراگراف بالا این است که تا کیفیت صدای محصولی را نشنیده اید اقدام به خرید نکنید، حتی اگر شنیده باشید که فلان مدل یا بهمان مدل صدای بی نظیری دارد، پیشنهاد می کنم که این بی نظیرها را به شخصه امتحان کنید.

● چهارم :

وزن، حجم و ابعاد دستگاه از نام سازنده آن اهمیت بیشتری دارد. سبک بودن، خواست همگان و شرط عقل است، پس شکی در آن نداریم. اما بدانید که باتری ها، عامل اصلی سنگینی هستند. دستگاه هایی که در دل خود باتری قابل شارژ دارند سبک تر و البته گران تر هستند و بیشتر توصیه می شوند. همچنین تاکید می کنم که موضوع حجم و ابعاد دستگاه را یکی نپندارید. این که دستگاه مذکور چه میزان فضا اشغال می کند با این نکته که چگونه این فضا را اشغال می کند دو موضوع کاملا متفاوت هستند.امیدوارم گیج نشده باشید، به نظر نگارنده شکل اشغال فضا یا توزیع حجم اهمیت فراوانی دارد. نتیجه این می شود که شما می توانید تصمیم بگیرید که دستگاه را در جیب شلوار، پیراهن یا کیف قرار داده، بر بازوی خود بسته یا آن را از گردن آویزان کرده و حس خوبی نیز بدان داشته باشید. بنابراین خود را محدود به شکل خاصی نکنید، دستگاهی را انتخاب کنید که بدون زور و تزویر برای موقعیت های مختلف بدن مناسب باشد!

● پنجم :

پس از فراغت از موضوع های اساسی بالا، نگاهی هم به امکانات دستگاه کنید. رادیو FM، تکنولوژی ارائه صدا مانند: SRS، ورودی صدا (Line In) ، رابط کامپیوتر، نوع باتری، عمر باتری، امکان ضبط از رادیو و ورودی صدا، پشتیبانی از فرمت های مختلف صوتی، نرم افزارهای جانبی، قیمت، اعتبار سازنده، مدت گارانتی و کیفیت پشتیبانی از مواردی هستند که انتخاب های متفاوتی را در برابر شما قرار خواهند داد. امیدواریم با به کار بستن این نکات هنگام خرید بهترین دستگاه را انتخاب کنید.

 

منبع:سرزمین دانلود