سرکلانتر نهم پلیس پایتخت تائید کرد

اسارت جوانان ایرانی در چنگال افغان های بی رحم/ضرب و شتم تا سر حد مرگ

یکی از اعضای باند افغان ها که جوانان را برای اخاذی اسیر می کردند، دستگیر شد و تحقیقات کارآگاهان برای دستگیری سایر متهمان ادامه دارد.

2300308_434به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، ساعت ۲۰:۳۰ روز گذشته برابر اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ مبنی بر وقوع یک فقره زورگیری در موقعیت کهریزک  ماموران گشت ۱۱۰ کلانتری ۱۷۰کهریزک بلافاصله در محل حضور یافتند.

ماموران پس از استقرار در محل مشاهده کردند جوانی ۲۰ ساله از ناحیه پشت سر مجروح شده و تحت مداوای عوامل اورژانس می باشد.

جوان ۲۰ ساله  به نام ناصر با دیدن ماموران گفت: صبح ساعت ۸ در میدان تره بار سه راه افسریه به عنوان کارگر ساختمانی ایستاده بودم که یکدستگاه خودرو وانت پیکان سفید رنگ به رانندگی تبعه افغان که “غلام” صدایش میکردند من و۲ نفر دیگر که کارگر ایرانی بودیم را جهت کار در ساختمان نیمه کاره سوار ماشین کرد.

وی ادامه داد: پس از یک ساعت ما را به داخل سوله ای آوردند و با تهدید چاقو و ضرب و جرح داخل اتاقی انداختند و گفتند یک روز مهلت دارید تا پنج میلیون تومان پول بیاورید و ساعت ۱۳ سه نفر دیگر ایرانی را نیز به بهانه کار به آنجا آوردند و مثل ما با آنها رفتار کردند.

این پسر قربانی افزود: ساعت حدود ۱۹ بود که به بهانه دستشویی توانستم متواری شوم ولی در بیابان مورد حمله افغان ها قرار گرفتم و آنان  با ضربات قمه مرا مجروح کردند و از آنجایی که فکر می کردند مرده ام از محل متواری شدند.

ماموران ضمن بررسی موضوع پس از اطمینان از صحت گفته ای شاکی و با عنایت به حساسیت موضوع  مراتب را به مقام قضایی منعکس و با هماهنگی مقام قضایی دستور بازداشت متهمان صادر شد.

در ادامه ماموران وارد سوله شده و فرد افغان حدود ۶۰ ساله را که خود را “سخاوت” معرفی می کرد، دستگیر و در بازرسی بدنی مقدار زیادی مدارک هویتی از قبیل گواهینامه خودرو از وی کشف و همچنین ۳ جوان ایرانی نیز از داخل یکی از اتاق های سوله نجات پیدا کردند.

سرهنگ خلیل شهبازی سر کلانتری نهم پلیس پایتخت با تائید این خبر به باشگاه خبرنگاران، گفت: پرونده ایی در این رابطه تشکیل و جهت تحقیقات بیشتر و شناسیایی دیگر همدستان متهم و عوامل زورگیری های اخیر در اختیار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس پایتخت قرار گرفت.